Sūdzību skaits par elektronisko sakaru pakalpojumiem septembrī pieaug, bet pērnā gada rādītājs, visticamāk, sasniegts netiks

Datums: 08.10.12

Pēc vasaras atvaļinājumu sezonas septembrī pieaudzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) saņemto sūdzību skaits par elektronisko sakaru pakalpojumiem. Ja trijos vasaras mēnešos iedzīvotāju sūdzību praktiski nebija, septembrī saņemtas uzreiz sešas sūdzības. Lai arī šis skaits šķiet neliels, salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu tas uzrāda ievērojamu kāpumu.

Šī gada deviņos mēnešos regulatorā par elektroniskajiem sakariem pavisam saņemtas 42 sūdzības. Iespējams, ka sūdzību skaita pieaugumu var izskaidrot ar ekonomiskās aktivitātes atjaunošanos, iedzīvotājiem atgriežoties no atvaļinājumiem, kā arī reaģējot uz mācību gada sākumu.

Taču kopumā SPRK saņemto sūdzību skaits pakāpeniski samazinās jau pastāvīgi vairāku gadu garumā. Ja 2009.gadā tika saņemtas 166 sūdzības, tad 2010.gadā – 133, bet 2011. gadā - 96. Un pašreiz apkopotie dati ļauj prognozēt, ka 2012.gadā saņemto sūdzību skaits būs vēl mazāks. „Šī gada pēdējo trīs mēnešu laikā tomēr neprognozējam tādu sūdzību skaita kāpumu, lai sasniegtu pērnā gada līmeni,” spriež SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktora vietnieks Aleksandrs Čerņakovs – Neimarks.

„No vienas puses, noteikti uzlabojas pakalpojumu kvalitāte, un īpaši tas sakāms par interneta piekļuves pakalpojumiem, bet no otras – pakalpojumu sniedzēji rūpīgāk attiecas pret saviem pienākumiem un vairāk uzmanības velta problēmas risināšanai, ja klients ir vērsies ar kādu pretenziju. Tādējādi problēma bieži tiek novērsta sākuma stadijā, un klientam vairs nav iemesla ziņot par sūdzību SPRK. Domājams, ka arī klienti kļūst izglītotāki un seko līdzi tam, par ko līguma slēgšanas procesā paši vienojas ar pakalpojuma sniedzēju,” skaidro A. Čerņakovs – Neimarks.

Elektronisko sakaru pakalpojumi, par kuriem regulatorā tiek saņemtas sūdzības, ir dažādi – iedzīvotāji sūdzas par pakalpojumiem gan saistībā ar balss telefoniju, gan ar interneta piekļuvi.

Lai izvairītos no situācijas, kad pakalpojums neatbilst gaidītajam, SPRK aicina iedzīvotājus pirms līguma slēgšanas kritiski izvērtēt pakalpojumu sniedzēju reklāmu, jo ne vienmēr tāda pakalpojumu kvalitāte, ko sola reklāma, tiek piedāvāta arī līgumā. Tāpat dažkārt problēmas rada nepietiekami izvērtētas tehnoloģiskās iespējas – piemēram, izmantojot jaunākās paaudzes mobilos telefonus, par kuru lietošanas īpatnībām klientiem dažkārt netiek nodrošināta pietiekama informācija.
Papildu informācija:

Daiga Reihmane,  SPRK sabiedrisko attiecību pārstāve,

Tālrunis: 26553175

daiga.reihmane@sprk.gov.lv, www.sprk.gov.lv